Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години

...

България U17 с 3 от 3 на Евроволей след трета победа

Националният волейболен тим на България за юноши до 17 години записа трета поредна победа на Европейското състезание, на което сме домакини. Младите " лъвчета " победиха изрично Беларус с 3:0 (27:25, 25:21, 25:23) в третия си мач от Група I, игран довечера пред към 500 фенове в зала " Христо Ботев " в столицата.

Така българските момчета излязоха отпред във краткотрайното класиране с 3 победи от 3 мача и 8 точки, само че преди последната среща за деня сред Франция и Финландия по-късно довечера. Утре (16 юли) е почивен ден на шампионата, а в сряда (17 юли) България се изправя против " Суоми " още веднъж от 17,30 часа.

Двата отбора потеглиха равностойно в първия гейм на срещата, като това продължи съвсем доникъде му. Ас и обсада на Ивайло Дамянов изведоха българския отбор напред при 13:11. Разликата остана постоянна, само че в основните моменти Беларус се разигра. При 24:22 нещата изглеждаха предрешени и българите предвкусваха края на частта. Това, обаче, не се случи и борбата продължи точка за точка. Георги Татаров поведе младите " лъвчета ", след което в мача още веднъж имаше конспирация. Волейболистът на " алените " бе сполучлив в офанзива и за 26:25. Атака в навън на Беларус подари последната точка в гейма и момчетата на Мартин Стоев поведоха след 27:25.

Във втората част посрещането на българските момчета бе разколебано и Беларус поведе. Това не продължи дълго, като младите " трикольори " ускориха сервиса, а блокадата проработи. Повишена бе и успеваемостта в офанзива. Разликата сред двата отбора към този момент бе солидна. Отново в решителните минути се усети разпределяне, което обаче не повлия на развоя на гейма. Атака на Александър Николов затвори гейма при 25:21.

България започва в третата част идентично с втората, като Беларус взе задатък от начало, само че последователно българските момчета изравниха и обърнаха. Впоследствие, противникът остана на две точки от " лъвчетата ". Интригата бе жива още веднъж при 21:21. Последва игра точка за точка, само че в последна сметка ас на Александър Николов приключи съвършено мача - 25:23 и 3:0 за България.

Над всички за българския отбор бе Георги Татаров със страхотните 23 точки (3 блока, 2 аса и 50% успеваемост в атака) за успеха. Александър Николов пък добави още 12 точки ( 5 блока! , 2 аса, 50% успеваемост в офанзива и 34% положително посрещане) за триумфа. За Беларус Алексей Илкевич завърши с 15 точки.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 3:0 (27:25, 25:21, 25:23)
БЪЛГАРИЯ: Борислав Николов, Георги Татаров 23, Александър Николов 12, Владимир Гърков 7, Лазар Бучков 6, Ивайло Дамянов 9 - Християн Великов-либеро (Стоил Палев 3, Войн Войнов, Ерик Стоев 2)
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ
БЕЛАРУС: Максим Троцки 2, Алексей Илкевич 15, Арсений Палонски 9, Иван Джяленджик 4, Глеб Азаранка 5, Евгени Сих 3 - Владислав Новиков-либеро (Алексей Махцей 2, Дмитрий Ачапуски 2, Владислав Тамашевски 1, Иля Барила)
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ КОВАЛЬОВ.

Снимки: CEV.EU