Националният тим на България за девойки до 19 г. отново

...

Девойките на България до 19 г. отстъпиха минимално на Румъния

Националният отбор на България за девойки до 19 година още веднъж игра изцяло равностойно, само че този път отстъпи на връстничките си от Румъния с 1:2 във втората контрола сред двата отбора, играна на Градския стадион в Русе.

Преди два дни девойките на селекционера Станислава Цекова приключиха 1:1.

Днес шансът обърна тил на нашите девойки, които заслужаваха да се поздравят най-малко с тъждество. Румъния поведе в резултата още в 11-тата минута, само че с настоятелни дейности българките съумяха да се върнат в дуела още преди почивката посредством попадение на Здравка Парапунова. След почивката и двата отбора осъществиха много смени, а шансът се усмихна на гостите, които означиха надвит гол в 69-тата минута посредством Балачяну.

България WU19 се готви за присъединяване във втората фаза на европейските квалификации през април. Тимът ни ще спори за място на еврофиналите с тимовете на Австрия, Норвегия и Украйна.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 3. Анита Чурусинова, 4. Ванеса Иванова, 7. Яна Йорданова, 8. Кристиана Караиванова, 9. Надежда Иванова, 10. Здравка Парапунова, 11. Кристияна Димитрова, 13. Мирослава Пейкова, 14. Теодора Параскевова, 15. Симона Стоянова (през втората част в игра влязоха 5. Емануела Найденова, 6. Мария Дикелова, 16. Антония Ангелова, 17. Екатерина Желева, 18. Ивелина Павлова, 19. Йоана Стефанова, 20. Зорница Тодорова, 22. Рона Михайлова).

Селекционер: Станислава Цекова.

Голмайстори: 0:1 Митри 11, 1:1 Парапунова 31, 1:2 Балачяну 69.
Източник: novinata.bg