Националният отбор по волейбол за жени под 23 години се

...

България на крачка от Топ 4 на Световното след невероятен обрат срещу Куба

Националният тим по волейбол за дами под 23 години се приближи на един триумф от полуфиналите на Световното състезание в Словения, откакто направи необикновен поврат от 0-3 гейма против Куба. Тимът ни загуби първите 3 елементи, само че не се съобщи, сподели страховит темперамент и доближи до успеха с 4-3 (10-15, 12-15, 11-15, 15-10, 15-10, 15-11, 15-6) след час и 36 минути игра!

Най-резултатна за националките стана Силвана Чаушева с 18 точки, а доста мощен мач изигра и Мирослава Паскова, която заби 16. За Куба Монталво и Алварез осъществиха по 15.

Така волейболистките ни реализираха трета поредна победа в Група В и се нуждаят от един триумф в идващите си два мача, с цел да си подсигуряват място в Топ 4 на Шампионата на планетата в Любляна. След 3-ия ден на шампионата „ Лъвиците “ заемат второто място в този поток с 8 точки. Лидер с цялостен актив от 9 е идващият противник на нашите девойки – Бразилия. Двубоят сред двата отбора е в четвъртък от 18:00 ч.б.в. /БГНЕС
Източник: bgnes.com