Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17

...

България шампион на Балканиадата! Спечелихме квота за Евро 2019!

Националният тим по волейбол на България за юноши под 17 години победи с шампионската купа на Балканиадата в Истанбул (Турция). На финала, момчетата ни, водени от селекционера Мартин Стоев, победиха домакините с 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:13) гейма и завоюваха златото, а домакините останаха със сребърните медали.

Капитан на нашите е състезателят на Виктория Волей (Пловдив) Владимир Гърков.

С този триумф най-младите ни “лъвове " се класират за Европейското състезание през 2019 година, защото Балканиадата бе подготовка и първенецът получава директна квота.

В първия гейм " лъвовете " преобладаваха и завоюваха гейма с разлика. В идващите две елементи играта бе много оспорвана. Във втората част домакините надвиха във значимите моменти и изравниха резултата. В идващите два гейма родните представители демонстрираха темперамент и воля, като не позволиха повече обрати и надвиха, а с това завоюваха мача и купата.

В дуела за третото място Гърция победи Сърбия с 3:0 (25:20, 25:14, 26:24) гейма и приключи с бронзовите медали, а сърбите оформиха финалната четворка.

Румъния пък завоюва петото място след триумф над Черна гора с 3:0 ( 25:9, 25:17, 25:23) гейма.
Източник: ruse24.bg