Националният отбор по волейбол на България приключи участието си на

...

Канада наказа грешките и победи България на Световното по волейбол

Националният тим по волейбол на България завърши присъединяване си на Световното състезание по волейбол 2018. Това стана след проваляне от Канада с 2:3 (19:25, 14:25, 25:21, 25:19, 10:15) в столичната зала " Арена Армеец ". По този метод " кленовите листа " изпревариха " лъвовете " в класирането на Група " G ", като играчите на Стефан Антига заемат втората позиция след Съединени американски щати, а България приключва присъединяване си с четири победи, четири загуби и трето място в подреждането.
В първите два гейма играта на момчетата на Пламен Константинов бе доста под предстоящото равнище и гостите бързо поведоха с 0:2 гейма в София. Последва обаче промяна в тактиката на българския състав, която докара до равнене на резултата и вкарване на мача в тайбрек. И там обаче Канада се оказа тимът, който повече търсеше успеха, която пристигна след 10:15.
Всичко за загубата на България от Канада четете в SportLive.bg .
Източник: actualno.com