Националният отбор по футбол на Исландия нанесе първата загуба на

...

Исландия нанесе първа загуба на Турция и завърза битката в група Н

Националният тим по футбол на Исландия нанесе първата загуба на Турция в европейските квалификации в група " Н ". Тази вечер " Викингите " завоюваха с 2:1 в Рейкявик и се изравниха по точки с днешния си противник и с Франция, като по този начин съществено завързаха борбата за първите две места в групата.

Исландия взе преднина от два гола като на два пъти се разписа Рагнар Сигурдсон. Той откри резултата в 21-ата минута с глава след центриране от фаул на Йохан Гудмундсон. В 32-ата минута бранителят удвои резултата още веднъж с глава, този път след корнер.

В 40-ата минута Турция върна интригата в мача. Дорухан Токоз порази вратата на домакините с глава след центриране от корнер.

До края обаче не паднаха повече голове в двете порти и Исландия взе успеха. Така " Викингите " събраха актив от 9 точки, колкото имат Франция и Турция, само че заемат третата позиция поради по-лошата си голова разлика. Балканците са на 2-ото място, а " Петлите " се намират на 1-ата позиция.
ЕВРО 2020 4 кръг, вторник 11 юни  Исландия 2:1краен резулат  Турция