Националният отбор по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст записа

...

Баскетболните национали изграха нова порция контроли с Румъния

Националният тим по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст записа втори триумф в подготовката си. Тимът ни завоюва и втората си контрола при гостуването си на Румъния в Крайова, този път със 74:64 точки.

Българите изоставаха след първата четвърт, само че във втората направиха поврат. Щурм в края на полувремето за нашите направи двуцифрена разлика - 44:33, а след почивката съумяха да удържат опетите за поврат на противника си.

13 точки и 7 битки за триумфа записа Лъчезар Тошков, 9 и 12 битки добави Мартин Йорданов.

От 1 до 4 юли младежите ще играят контроли в София, а Румъния ще върне визитата на 10 и 11 юли.

Националният тим за дами до 20 годишна възраст отстъпи на Румъния във втората си контрола в Стара Загора. Нашите изгубиха днешния мач със 70:81, като в мача не взеха присъединяване Сара Димитрова и Александра Тодорова, а в групата не бе и Илияна Георгиева.

С 16 точки за отбора, воден от Лъчезар Коцев и Гергана Славчева, приключи Виктория Иванова. Нов дабъл-дабъл от 14 точки и 13 битки записа Златка Маданкова, а с 11 точки се включи София Александрова.

Утре тимът ни отпътува за Италия, където в Удине ще изиграе две нови контроли – против Италия. Италианките завоюваха предишното лято шампионата Челънджър на ФИБА за тази възраст в София.

Националният тим за юноши до 18-годишна възраст записа втора победа над връстниците си от Румъния в Сандански. Днес отборът, воден от Даниел Клечков, Стойо Чолаков и Тодор Тодоров победи с 68:63, като води в резултата от самото начало.

Разликата даже стигна двуцифрени стойности, само че в последните минути румънците направиха заключителен взлом, с който редуцираха изоставането си пет минути преди края до единствено две точки. Все отново българите изиграха на равнище последните минути и завоюваха.

Както и в първата среща, и минутите и реализаторските заслуги бяха поделени отмерено сред играчите. Нашите момчета имаха предимство в битката и асистенциите, само че позволиха повече неточности от противника си.

Следващите контроли за юношите са против Северна Македония.