Националният отбор на Турция по футбол продължава с прекрасното си

Националният отбор на Турция по футбол продължава с прекрасното си ...

Турция вилня с четири гола в Молдова.

Националният отбор на Турция по футбол продължава с прекрасното си представяне в квалификациите за Евро 2020. Южните ни съседи записаха повече от убедителна победа в гостуването си на Молдова от група “Н”. Те се наложиха с 4:0 в Кишинев и записаха петия си успех в кампанията до момента.

Дженк Тосун даде преднина на гостите в 37-ата минута, а останалите три гола паднаха през второто полувреме. Денис Тюрюк удвои в 57-ата, а отново Тосун направи резултата класически в 79-ата минута. Крайното 0:4 оформи Юсуф Язичи в 88-ата минута на срещата.

С тази опбеда Турция оглави класирането в групата с 15 точки, колкото има и Франция, но “Петлите” са с по-лоша голова разлика. Молдова остава 3 точки на предпоследното 5-о място в таблицата.
ЕВРО 2020 6 кръг, вторник 10 септември Молдова 0:4краен резулат Турция