Националният отбор на Швейцария по футбол стартира с победа в

...

Швейцария развинти Беларус в Нови Сад

Националният тим на Швейцария по футбол започва с победа в европейските квалификации за шампионата на Стария континент през 2024 година откакто надигра Беларус с 5:0 като посетител в сръбския град Нови Сад в първа среща от група " I ".

Швейцарците оглавиха краткотрайното класиране в групата с 3 точки, пред съставите на Косово и Израел, които завършиха при тъждество 1:1 в другата среща. По-късно довечера един против различен ще играят Андора и Румъния.
 Сестрата на Роналдо: Малка група плъхове честваха успеха над Швейцария като победа над Роналдо

" Отборът е страната "

Ренато Щефен означи хеттрик още през първото полувреме на дуела против Беларус. 31-годишният нападател вкара за 1:0 още в четвъртата минута на мача, а в 17-ата повиши на 2:0. В 29-ата той се разписа след подаване от Рикардо Родригес и направи резултата 3:0 в интерес на Швейцария.
 Селекционерът на Швейцария: Отборът може да се гордее с постигнатото в Катар

Съставът му беше съкрушен с 1:6

Футболистите на селекционера Мурат Якин оползотвориха превъзходството си, отбелязвайки още две попадения през второто полувреме. Гранит Джака усили задатъка на Швейцария на 4:0 в 62-ата минута, а три по-късно Зеки Амдуни оформи крайното 5:0 след асистенция на Джака. Във вторник Швейцария ще одобри Израел, а Беларус ще гостува на Румъния.