Националният отбор на Сърбия по волейбол записа 6-ата си победа

...

Сърбия пребори Аржентина за 6-ата си победа в Световната лига

Националният тим на Сърбия по волейбол записа 6-ата си победа в Световната лига през този сезон, откакто надигра Аржентина в Кордоба с 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 30:28, 15:12). Така западните ни съседи продължиха със страхотното си показване в шампионата, до момента в който за домакините това бе 6-то проваляне от 7 изиграни мача.Успехът на сърбите обаче не пристигна по никакъв начин елементарно и те трябвше да хвърлят много старания, с цел да побеждават тази нощ. Гостите на два пъти повеждаха в геймовете, само че и двата пъти Аржентина съумяваше да се върне в мача, като изключително инфарктен бе четвъртият гейм, в който “гаучосите” се постановиха трагично с 30:28. В тайбрека обаче сърбите още веднъж се подвигнаха и съумяха да надиграят своя противник с 15:12 и по този начин да затворят и мача в своя изгода.Най-резултатен за триумфа на Сърбия бе Дражен Любич с 19 точки, а много мощно се показаха и Марко Ивович с 18 и Урош Коваевич със 17 точки.За Аржентина пък най-вече точки - 18 отбеялза Мартин Рамос. С 15 приключи Алехандро Торо, а Себастиан Соле бе с 14.Следващият мач на сърбия е с България в събота, като нашите се нуждаят от наложителна победа, с цел да запазят късмет за продължение напред.
Източник: novini.bg