Националният отбор на Румъния записа победа в европейските квалификации. Северните

...

Румъния остана в играта с измъчен успех над Малта

Националният тим на Румъния записа победа в европейските квалификации. Северните ни съседи надделяха с 1:0 Малта в Плоещ, спазвайки традицията да не губи в града, в който през 1877 година е връчено Самарското знаме на Българското опълчение. Успехът за румънците донесе нападателят на Рединг Георге Пушкаш, който порази мрежата на гостите при започване на второто полувреме. Асистенцията за този гол отиде на сметката на Янис Хаджи. Пушкаш пък към този момент има пет гола в девет срещи с националния екип. " Трикольорите " бяха точни и в 11-ата минута посредством Флорин Андоне, само че попадението на атакуващия състезател на Галатасарай беше анулирано поради засада. Празникът на румънците можеше да бъде негоден в самия край, когато Жан-Пол Фаруджа откри мрежата на домакините. Отново обаче имаше вдигнат байрак за засада и по този начин нашите съседи записаха трета победа от началото на квалификациите. Звездата на Лудогорец Клаудиу Кешерю влезе в игра в 76-ата минута на мястото на голмайстора Пушкаш. В оставащите мачове Румъния ще търси оптимален брой точки против Фарьорските острови, Норвегия, Швеция и Испания. ЕВРО 2020 6 кръг, неделя 8 септември  Румъния 1:0краен резулат  Малта