Националният отбор на Румъния записа неочаквана загуба в домакинската си

...

Грузия с престижен успех оттатък Дунав

Националният тим на Румъния записа непредвидена загуба в домакинската си контрола против Грузия. Гостите, които се добраха до плейоф за Евро 2020, изиграха мощно второ полувреме и надделяха северните ни съседи с 2:1. Проверката в Плоещ бе белязана от доста нерви и два червени картона.

Първият подобен беше отсъден в ущърб на румънците, откакто Тасос Сидоропулос изгони непосредствено Флорин Танасе.
 Азербайджан обърна Беларус за четвърт час

Селекцията на Джани Ди Биази реализира триумф в контролата сред двете страни

Имащи числено предимство, " кръстоносците " поведоха в 61-ата минута, когато Микаутадзе получи пас от Китеишвили и не остави късмет за реакция на Влад. Възпитаниците на Мирел Радой имаха опция да изравнят в 65-ата минута, само че Марин пропусна. Единственото положително за " жълтите " остана, че при тази обстановка за втори жълт картон от грузинците беше отхвърлен Квирквелия.
 Снимка 533263
Източник:

Случилото се обаче не тормози изключително гостите, които в 71-ата минута шокираха своя конкурент с попадение за 0:2, дело на Абруяния.

В 78-ата пасивът още веднъж остана от единствено един гол, когато появилият се като промяна Андрей Иван оформи крайното 1:2. 15 минути в тази контрола поигра и звездата на Лудогорец - Клаудиу Кешеру.

РУМЪНИЯ - ГРУЗИЯ 1:2

0:1 Микаутадзе (61 " ), 0:2 Абуряния (71 " ), 1:2 Иван (78 " )