Националният отбор на Испания продължава без загуба на Мондиал 2019,

...

Испания остана непобедена след силен финален щурм срещу Италия

Националният тим на Испания продължава без загуба на Мондиал 2019, надигравайки Италия в люта борба с краен резултат 67:60 (18:18, 12:13, 20:17, 17:12) в група “J” на шампионата.

Италианците започнаха мача стремително със серия от 15:5 в първата четвърт, само че испанците последователно се завърнаха в дуела и съумяха да изравнят резултата след първите 10 минути - 18:18. През втората четвърт мачът продължи да бъде равносилен, а тройка на Даниел Хакет една секунда преди края на частта даде преднина от една точка за италианците - 31:30.

Испания се откъсна на осем точки от противника си към средата на третата четвърт, само че италианците още веднъж се приближиха на едвам две точки в самия завършек на частта - 50:48 след 30 минути игра.

В последната четвърт Италия се отскубна на 4 точки разлика след тройка на Галинари при 4:20 минути до края - 56:52. Тогава пристигна моментът на испанците, които стегнаха отбраната си и завършиха дуела със серия от 15:4, с цел да извърнат мача и да се поздравят с четвъртата си поредна победа на шампионата - 67:60 краен резултат.

Хуанхо Ернангомес приключи с 16 точки и 4 битки, стреляйки 60% от полето за “ла фурия”, а Рики Рубио и Серхио Йуй записаха надлежно по 15 и 11 точки.

За Италия над всички бе Данило Галинари, който завърши срещата с 15 точки и 5 битки, а Луиджи Датоме бе единственият различен състезател на “скуадра адзура”, приключил мача с двуцифрен точков актив - 12 точки.

ИСПАНИЯ - ИТАЛИЯ 67:60 (18:18, 12:13, 20:17, 17:12)
ИСПАНИЯ: Рики Рубио 15, Руди Фернандес 5, Виктор Клавер 7, Хуанхо Ернангомес 16, Марк Гасол 2 (Пау Рибас 5, Уили Ернангомес 4, Пиер Ориола 2, Серхио Йуй 11)
Селекционер: СЕРДЖО СКАРИОЛО
ИТАЛИЯ: Марко Белинели 7, Даниел Хакет 5, Данило Галинари 15, Луиджи Датоме 12, Пол Билига 6 (Амедео Дела Вале 6, Алесандро Джентиле 7, Джеф Бруукс 1, Амедео Теситори 1, Лука Витали)
Селекционер: МЕО САКЕТИ . ВАСИЛ НЕДЯЛКОВ