Националният отбор на Германия победи убедително Естония с 3:0 в

...

Германия с човек по-малко записа класика срещу Естония

Националният тим на Германия победи безапелационно Естония с 3:0 в Талин в подготовка за Евро 2020. Германците играха с човек по-малко съвсем цялостен мач – в 14-ата минута Емре Джан получи пряк червен картон.

Въпреки това, след почивката Бундестима порази три пъти вратата на домакините. Илкай Гюндоган откри резултата в 51-ата минута, още веднъж той бе прецизен шест минути по-късно, а в 71-ата мин. Тимо Вернер оформи крайното 3:0. Германия заема второ място в група С, с равни точки с Холандия (15), Естония е на последното пето.

В група G Полша надви над Македония с 2:0 във Варшава и си подсигурява място на Евро 2020. И двата гола бяха маркирани в заключителния четвърт час, като Пшемислав Франковски даде преднина на поляците в 74-ата минута, а Аркадиуш Милик затвърди успеха в 80-ата. След изиграни осем кръга отборът на Полша има 19 точки и не може да бъде преместен от второто място. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg