Националният отбор на Бразилия победи Япония с 3:1 в приятелски

...

Бразилия надви Япония в приятелски мач

Националният тим на Бразилия победи Япония с 3:1 в другарски мач, игран на безпристрастен терен във френския град Лил. Преди почивката южноамериканците преобладаваха тотално и пропуснаха да разгромят своя противник. Бразилия поведе с 3:0 още до почивката, а през втората част смъкна оборотите, главно поради излизането на титулярите.

В центъра на събитията беше звездата на ПСЖ Неймар, който се регистрира с гол и пропусната дузпа. 25-годишният нападател постоянно беше измъчван от японците, които направиха половин дузина груби нарушавания против него. Другите две попадения означиха бранителят на " Реал " (Мадрид) Марсело и Габриел Жезуш. Точен за Япония беше бранителят Томоаки Макино в средата на втората част.

Футболистите на Бразилия постановиха високо движение на игра при започване на дуела. Бързите нападатели на южноамериканците Неймар, Жезуш и Вилиан създаваха елементарно положения пред вратата на своя противник. От своя страна при японците липсваха обстановки за гол, като нямаха прецизен удар през първото полувреме.

Бразилия надделя Япония в другарски мач
© Reuters

Неймар откри резултата в десетата минута след гол от дузпа. 11-метровият углавен удар беше отсъден след консултация на основния арбитър със системата за видео повтаряне, при което се видя нарушаване против Фернандиньо в наказателното поле.

Седем минути по-късно бразилците получиха опция да изпълнят нова дузпа. Зад топката още веднъж застана Неймар, само че този път ударът му беше избавен от вратаря Ейджи Кавашима. При последвалия корнер японците почистиха неприятно топката, която попадна в Марсело. Бранителят на " Реал " стреля без планиране с десния крайник отвън наказателното поле и означи хубав гол.

Япония можеше да се върне в мача, само че удар на Мая Йошида от фаул срещна горната греда. В 36-ата минута Данило проби отдясно и центрира по земя сред вратаря и отбраната, а Жезуш засече, с което Бразилия поведе с 3:0.

© Reuters

" Селесао " понижи забележителното темпото през втората част, което даде късмет на японците да изнесат играта в предни позиции.

В 62-ата минута Макино означи с глава след центриране от корнер. До края на срещата японците вкараха нов гол, който беше вярно анулиран поради засада.
Източник: dnevnik.bg