Националният отбор на България за жени изигра втория си мач

...

Националките на Стефан Михайлов нямаха шанс срещу Испания

Националният тим на България за дами изигра втория си мач против европейския първенец Испания в група F на квалификациите за Евробаскет 2019. Тимът ни още веднъж загуби тежко от класния тим на противника с 57:97. Така след края и на втория квалификационен прозорец баскетболистките на Стефан Михайлов, половината, от които са от другия отбор на треньора - "Монтана " остават без победа и с четири загуби. Следващият прозорец е през ноември тази година, а тогава тимът ни има домакинство на Украйна и посещение на Холандия.
Испанките направляваха мача през цялата му дълготрайност, като още през първото полувреме се откъснаха надалеч напред за разлика от 30 точки на почивката при 56:26. Те се откъснаха още по-далеч напред през третата част за 79-40, а в последната тимът ни отстъпи единствено с точка, само че това направи крайната разлика цели 40.
По време на мача уредниците на мача имаха проблеми със статистиката. Все още не е ясно по кое време ще бъде налична цялостната статистика от мача.
Източник: bulnews.bg