Националният отбор на България се класира за втория етап на

...

Трета поредна победа класира баскетболистите за световните квалификации

Националният тим на България се класира за втория стадий на квалификациите за международното състезание по баскетбол през 2019 година в Китай, откакто в третия си мач от група " D " на предквалификациите разгроми Португалия с 91:65 (28:11, 26:18, 22:19, 15:17). Това бе трети поредн триумф за отбора на Любомир Минчев.

Срещата в Ботевград мина под цялостния надзор на домакините, които взеха задатък от цели 17 точки още след началните 10 минути.

Българският отбор сподели отличен баскетбол, в който изпъкваше комбинативната игра, подсигуряването в отбрана и положителната пукотевица от далечно разстояние, а при започване на третата четвърт разликата доближи до 34 точки.

" Лъвовете " приключиха срещата с 26 асистенции и 12 точни стрелби от тройката от 26 опита.

Най-резултатен за България бе Александър Везенков с 21 точки. Дий Бост остана с 15, а Димитър Димитров, за който това бе първи мач в тези квалификации, приключи с 14 точки.

За Португалия 16 точки вкара Фабио Лима, а с 14 остана Томас Барозо.

Последният мач на България от първия стадий на квалификациите за международното е в сряда в Минск против домакините от Беларус.
Източник: btvnovinite.bg