Националният отбор на България победи с 54:52 (8:16, 22:10, 12:17,

...

България победи Турция в последния си мач от груповата фаза на Европейското за жени до 20 години

Националният тим на България победи с 54:52 (8:16, 22:10, 12:17, 12:9) Турция в последния си мач от група " В " на европейското състезание по баскетбол за дами до 20 години в Дивизия " В ", което се организира в румънския град Орадя. С триумфа състезателките на Таня Гатева си осигуриха третото място в групата и ще играят против Англия в събота в първия си мач за систематизиране на местата от пето до осмо.

Двубоят с Турция мина през редица обрати, като двата отбора сменяха водачеството след всяка една четвърт. Решителни се оказа последните 5 минути на мача, откакто в първите четири от тях българският отбор направи серия от 7:0 точки, която докара резултат от 45:47 до 52:47. Турция опита заключителен взлом в заключителните секунди на срещата, само че той бе непълен за поврат. Най-резултатна за България бе Петя Бояджиева с 19 точки. Виктория Иванова вкара още 8, а Гергана Иванова завърши със 7 точки и 11 битки. За Турция Илайда Гюнер осъществя 24 точки.