Националният отбор на България по волейбол за юноши под 17

...

България завърши пети на Евроволей до 17 г.

Националният тим на България по волейбол за юноши под 17 години приключи на пето място в крайното класиране на европейското състезание в Тирана, Албания. В последния си мач на шампионата българите победиха Сърбия с 3:1 (25:23, 28:26, 23:25, 25:20). Така отборът освен приключи с триумф, само че и завърши с достолепие, като е оптимално покрай най-хубавите четири в Европа. В първите два гейма националите ни демонстрираха психическа резистентност, която бе в основата за спечелването им. Родните представители устояха на напрежението, подбудено от огромната равноценност, и постановиха волята си в решителните моменти с две точки разлика. Сърбите обаче не се отхвърлиха, като на собствен ред демонстрираха, че също могат да бъдат постоянни в най-важните моменти. Третата част бе повтаряне на първите две, само че този път западните ни съседи съумяха да излязат печелившия отбор и да върнат интригата в мача. Загубеният гейм не огъна младите ни волейболисти. Те излязоха още по-мотивирани и устремени към триумфа. С добър сервис и отлични изяви в офанзива нашите поведоха с 5:2 и 10:5 и демонстрираха, че са по-добрият отбор. Съставът ни резервира разликата до дъно и се поздрави с крайната победа след 119 минути. Реализатор №1 за успеха бе Александър Къндев с 24 точки (1 ас, 2 блокади). Стелиян Делибосов приключи с 13 точки (5 блокади). За сърбите Лука Станкович и Лука Степанович означиха 21 и 20 точки.