Националният отбор на България по волейбол за девойки до 16

...

България се справи с Дания на старта на евроквалификациите за девойки до 16 години

Националният тим на България по волейбол за девойки до 16 години направи сполучлив старт на европейските квалификации. Момичетата на Теодора Бечева победиха Дания с 3:1 (25:12, 25:13, 19:25, 25:11) в среща от първия кръг в Група " Е " в Стара Загора. Маргарита Узунова и Ивайла Чавдарова бяха най-резултатни за домакините с по 11 точки.

Българките взеха безапелационно първите две елементи, а в третата стартираха с преднина от 10:3 точки, само че се поотпуснаха и позволиха поврат, откакто датчанките приключиха гейма със серия от седем следващи разигравания. В четвъртия гейм домакините още веднъж взеха самодейността и не оставиха подозрение в превъзходството си.

В другата срещи от групата Холандия надви над Беларус с 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) след 22 точки на Никол ван де Восе.

България играе против Холандия в основен мач за първото място на следващия ден. Само спечелилият в групата продължава напред.