Националният отбор на България по волейбол победи Португалия в третия

...

България с трети пореден успех и място на 1/8-финалите на Европейското първенство!

Националният тим на България по волейбол победи Португалия в третия си мач от Европейското състезание.

В Монпелие момчетата на Силвано Пранди пребориха по относително безапелационен метод своя призрачен сън от тазгодишното издание на Лигата на нациите, побеждавайки с 3-1 гейма (25:23, 28:30, 25:23, 25:22).

" Трикольорите " към този момент записаха три триумфа от старта на шампионата на Стария континент. Така България си обезпечи класиране на тима за идващия стадий - 1/8-финалите.

Стартът за " лъвовете " бе мощен през днешния ден, само че откакто те поведоха в резултата се стигна до тъждество в средата на първия гейм - 13:13. Все отново националите още веднъж поведоха в резултата на късен стадий от тази част, като стигнаха до 22:21. Геймът бе затворен при 25:23, след съвършено осъществяване на Цецо Соколов.

Във втората част играта още веднъж вървеше в интерес на отбора ни, като резултатът стана 12:8 за България. " Лъвовете " се разиграха и стигнаха до преднина от 13:8 след мощно отиграване от Тодор Скримов. След спирането на португалците, те стигнаха до точка, а след това и Мартин Атанасов позволи неточност, с цел да понижат даже до 13:18.

Алекс Грозданов обаче заби мощен изстрел в половината на противника и секна серията му - 19:13. След 21:17, а по-късно и 24:22 изглеждаше, че без проблеми ще спечелим и тази част. Стигна се обаче до сериозна драма, противникът осъществя третия си геймбол в мача и след 30:28 изравни резултата в геймовете.

Следващият гейм бе извоюван от " лъвовете " с 25:23, главно с добра игра в нахлуване и чудесни дейности на блокадата ни.

Последната част вървеше оспорвано и равностойно, като резултатът се движеше постепенно и тромаво в наша изгода, само че все по този начин с точка-две разлика.

Мощният сервис на Соколов докара до 23:21 за България в края на гейма. След това Тодор Скримов заби ас и с 25:22 българският тим завоюва мача.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Силвано Пранди

ПОРТУГАЛИЯ: Мигел Тавареш, Марко Ферейра, Лоренцо Мартинс, Алешандре Ферейра, Нуно Тейшейра, Филип Цветичанин - Жануарио Алвар-либеро

Старши треньор: Уго Силва /topsport.bg
Източник: dnesplus.bg