Националният отбор на България по плажен футбол загуби и втората

...

Румъния би националите ни по плажен футбол с гол 9 секунди преди края

Националният тим на България по плажен футбол загуби и втората си контролна среща от Румъния, която се игра в близкия до Констанца курорт Ефория Норд. След 3:5 в първия мач, през днешния ден възпитаниците на Симеон Христов отстъпиха с 4:5. Развръзката пристигна в самия завършек на дуела като домакините стигнаха до триумфа с гол 9 секунди преди финалната сирена.

Отборът на Румъния поведе първи в резултата още в началните минути, след което Иван Мартинов изравни за България с прекрасен диагонален удар. В края на втората част северните ни съседи към този момент имаха три гола задатък, откакто нашите момчета не съумяха да им се опълчват добре в тези две третини. Както и през вчерашния ден, когато в един миг обърнаха резултата от 0:2, по този начин и през днешния ден плажните ни " лъвове " демонстрираха страховит темперамент. В рамките на 5 минути през последната третина те стигнаха до 3 гола, изравнявайки резултата на 4:4. Първо Живко Парашкевов се разписа от фаул, след това Цено Лозанов направи добавка от близко, а най-после и Филип Филипов матира противниковия вратар. За страдание на нашите обаче 9 секунди преди края съдиите отсъдиха фаул, който румънците осъществиха, с цел да стигнат до крайното 5:4.
Двата спаринга бяха генерална подготовка за двата тима преди финалите на Дивизия " Б " в ЕВРОлигата, които ще се играят при започване на септември в Сардиния, Италия.
Съставът на България: Добромир Господинов, Станислав Иванов, Илиан Димов, Мартин Великов, Илиян Илиев, Живко Парашкевов, Мартин Недков, Костадин Меразчиев, Павел Адамов, Иван Мартинов, Филип Филипов, Цено Лозанов
Старши треньор: Симеон Христов, помощник-треньор: Георги Минков
Източник: petel.bg