Националният отбор на България по футбол постигна втора победа в

...

Шедьоври на Неделев донесоха победата над Северна Ирландия

Националният тим на България по футбол реализира втора победа в група С от квалификациите за Мондиал 2022. Тимът ни завоюва с 2:1 семейството си против Северна Ирландия в предпоследния си дуел. Така България излезе на трета позиция с 8 т., само че след  вече няма и теоретични шансове за международното състезание, защото е на 6 т. от водача Италия и втория - Швейцария, като тези два тима имат и мач по-малко от нашите.

Успехът не бе по никакъв начин елементарен. Гостите от Северна Ирландия поведоха в 35-ата мин. с попадение на Конър Уошингтън ( " Чарлтън " ), което в началото бе анулирано, само че след разглеждане с VAR се оказа, че Андреа Христов покрива засадата. Преди това бе анулиран и още един гол за гостите, а Иван Караджов избави доста рисков удар на Пади Макнеър.

През втората част обаче националите ни заиграха доста по-добре, а Тодор Неделев се трансформира в воин. Помогна и влизането като запаса на почивката на халфа Илиан Илиев-младши. В 52-ата мин. точно той подаде към Неделев, който с отлично воле с левия крайник изравни. В 63-ата мин. създател на асистенцията бе Ивайло Чочев, само че голмайсторът бе отново същият - Неделев. Попадението обаче бе още по-красиво - топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата на Бейли Пийкок-Фарел.

Победата бе изгледана от едвам към 200 фенове. Сред тях бе и президентът Румен Радев. Този път обаче той не бе в ложата, а измежду елементарните почитатели. Мнозина зтълкуваха избора му на място като отвращение да седне до избрания отново президент на БФС Борислав Михайлов.

КЛАСИРАНЕ   М П Р З ГР Т  1. Италия 6 4 2 0 12:1 14  2. Швейцария 6 4 2 0 10:1 14  3. България 7 2 2 3 6:10 8  4. Сев. Ирландия 6 1 2 3 5:7 5  5. Литва 7 1 0 6 4:18 4

Източник: segabg.com