Националният отбор на България отстъпи пред Швеция с 64:65 (11:14,

...

България започна със загуба участието си на европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 год.

Националният тим на България отстъпи пред Швеция с 64:65 (11:14, 18:20, 18:17, 17:14)в първия си мач от група В на eвропейското състезание по баскетбол за девойки до 16 години, дивизия В в Подгорица (Черна гора).

Двубоят бе много оспорван и мина през няколко обрата, а разликата не надвиши 8 точки. Българките завоюваха битката под коша (52-46), само че направиха повече неточности (26-23), а шведките демонстрираха по-голяма успеваемост при стрелбата за 2 точки.

На почивката България изоставаше с 29:34, а преди последната част с – 47:51. Две минути и половина преди края националките поведоха с 64:61 след два точни наказателни удара на Мария Цонева, само че не съумяха да удържат преднината си.

Ванеса Кокалова бе най-резултатна за българския състав с 14 точки, 4 битки и 2 асистенции, а Албена Соколова приключи с „ дабъл-дабъл “ от 11 точки и 11 битки.

В идващия си мач през днешния ден от 19:30 часа отборът ни ще излезе против домакините от Черна гора, а в групата са още съставите на Кипър и Република Ирландия.