Националният отбор на България допусна много тежка загуба в първата

...

България с тежка загуба от Люксембург в евроквалификациите

Националният тим на България позволи доста тежка загуба в първата фаза от квалификациите за Европейското състезание по хандбал за мъже през 2022 година. Момчетата на треньора Никола Карастоянов отстъпиха на домакините от Люксембург със 17:36 (8:15) във втория си мач от шампионата в Група А, игран довечера пред близо 1200 фенове в залата на Националния състезателен център " д'Кок " в Люксембург.

Въпреки вчерашната победа над Англия с 24:20, българският отбор остана без шансове за продължение напред в евроквалификациите, защото единствено спечелилият ще се класира за идната фаза. Люксембург пък направи сериозна крачка към продобиване на първото място в групата, откакто през вчерашния ден се наложи над Ирландия с с 35:18 и към този момент има две победи.

Утре (13 януари) са последните срещи в групата. От 15,00 часа българско време " лъвовете " ще се изправят против ирландците, а от 18,00 часа Люксембург излиза в пряк спор за първото място против Англия.

Българите поведоха с 1:0 и 2:1, само че домакините от Люксембург направиха няколко дълги серии и обърнаха до 8:2. До почивката хандбалистите от Великото Херцогство имаха преднина от 15:8, а през втората част резултатът непрестанно набъбваше в интерес на Люксембург до крайното 36:17 .

Най-резултатен за българския отбор бе Бранимир Балчев с 6 гола, а Тансер Юсну добави 3 попадения. За Люксембург Томи Вирц вкара 11 гола за успеха.