Националният отбор на България до 16 години (набор 2002 г.)

...

България трети след бой над Черна гора

Националният тим на България до 16 години (набор 2002 г.) се класира на трето място в интернационалния шампионат „ Милян Милянич “, който се организира в Сърбия. Възпитаниците на Марчо Дафчев надиграха отбора на Черна гора с 2:0 в последния си дуел от конкуренцията след голове на Християн Петров и Мартин Петков.

Националите изиграха следващия си мощен мач, като още веднъж демонстрираха нужното усърдие, воля за победа и мощен колектив. „ Лъвчетата “ поведоха в резултата в 17-та минута, когато Християн Петров засече центриране от корнер и осъществя с глава. Да края на първата част българите преобладаваха напълно на терена в Стара Пазова и сътвориха редица положения, само че неналичието на късмет и централизация пред гола ги лишиха от опцията да се отдръпват с по-голям задатък на почивката.

Ситуацията не се промени и през втората част, като националите продължиха да търсят път към вратата на противника и в 68-та минута Мартин Петков оформи крайното 2:0 след точно осъществяване от директен свободен удар. Нападателят на Левски сграбчи и наградата за най-хубав изпълнител.

Украйна победи в шампионата с победа против домакините от Сърбия с 5:3 след дузпи и 1:1 в постоянното време.

България
U 16 : Никола Виденов, Стефан Стефанов( 63- Димитър Василев), Християн Петров ( 41- Алекс Луканов), Станислав Работов, Красимир Панчев, Мартин Русев ( 78-Илиян Василев), Станислав Шопов -к., Иво Казаков ( 55-Мартин Петков), Валентин Цветанов, Богдан Костов, Ивайло Христов ( 63-Венцислав Богданов)