Националният ни отбор за девойки до 19 години стартира участието

...

Девойките ни удариха Албания на футбол

Националният ни тим за девойки до 19 години започва присъединяване си в шампионата "PIRIN WOMEN’S CUP " с победа над Албания с 4:2. Двубоят стартира с гол за противника още в първата минута, само че това не стъписа българките, които посредством Мирослава Пейкова възвърнаха равенството единствено 4 минути по-късно. В 24-ата минута "лъвиците " поведоха след автогол на Албания. През второто полувреме България означи още 2 гола, като Мирослава Пейкова се разписа наново в 46-тата минута, а Здравка Парапунова повиши на 4:1 с майсторско осъществяване на директен свободен удар. В самия завършек на срещата Албания съумя да върне едно попадение от дузпа и по този начин оформи крайния резултат 4:2. В понеделник (14 юни) още веднъж от 18:00 ч. българките, водени от селекционера Елена Пеева, ще спорят с отбора на Северна Македония за първото място в шампионата. Съставът на България U19 12. Милена Караколева (57 - 1. Мая Станева), 4. Ванеса Иванова, 5. Ванеса Стойчева, 8. Кристиана Караиванова (86 - 9. Надежда Атанасова), 10. Здравка Парапунова-к (84 - 20. Зорница Тодорова), 11. Кристияна Димитрова (61 - 18. Ивелина Павлова), 13. Мирослава Пейкова, 14. Александра Сергеева (57 - 7. Божидара Иванова), 15. Емануела Найденова, 19. Йоана Станкова, 21. Надежда Иванова (72 - 17. Екатерина Желева)