Националният ни отбор разполага с нужното самочувствие, когато говорим за

...

Нямаме дори загубен гейм

Националният ни тим разполага с нужното самочувствие, когато приказваме за мачове със Словения. В исторически проект трикольорите не просто нямат позволено проваляне против този съперник, само че даже не са губили гейм в формален мач.
До този миг двата отбора са се срещали три пъти, откакто словенците излязоха от югославския блок. В два от тези случаи сцена са били залите от европейските шампионати. Един от дуелите пък е бил в София – олимпийската подготовка в „ Арена Армеец” през 2012-а. И в трите случая резултатът е безусловно еднакъв – победи с по 3:0 гейма.

Последният мач датира отпреди две години, когато в груповата фаза в Полша Цветан Соколов забива 21 точки за триумфа, а по 10 прибавят Николай Пенчев и Николай Николов, който сега е отвън състава на Силвано Пранди.
 България - Словения 3:0 @@@