Националният ни отбор по баскетбол стартира с победа в предварителните

...

Баскетболистите разбиха Португалия с 15 тройки

Националният ни тим по баскетбол започва с победа в предварителните квалификации за международното състезание в Китай през 2019 година Нашите разрушиха с 82:71 Португалия в Синеш след впечатляващите 15 тройки.

Играчите на Любомир Минчев имаха цялостно предимство през целия дуел и дръпнаха с 26:16 още след първата част. Големият удар пристигна в десетте минути преди почивката - 51:26. През първото полувреме нашите записаха 9/14 от далечна отдалеченост, до момента в който домакините се провалиха при всичките си 17 стрелби за три точки.

Дий Бост стана най-резултатен за България с 23 точки и 5/7 от тройката, Чавдар Костов добави 18, до момента в който Александър Везенков вкара 13 точки, овладя 13 битки, даде 5 асистенции и добави представянето си с 2 отнети топки и 1 чадър, както и 7 неточности.

Следващото затруднение пред националите е Беларус, чийто отбор ще гостува в " Арена Ботевград " тази събота.
Източник: btvnovinite.bg