Националният хандбален отбор на Бразилия за мъже постигна втора поредна

...

Бразилия удържа Русия за втора поредна победа на Световното по хандбал

Националният хандбален тим на Бразилия за мъже реализира втора поредна победа на Световното състезание в Дания и Германия, откакто в мач от група " А " на шампионата надви с 25:23 над непобедения досега отбор на Русия. На " Мерцедес-Бенц Арена " в Берлин " селесао " стартира по-добре срещата и до почивката водеше с 15:10. През втората част обаче руснаците натиснаха и доближиха до равнене десетина минути преди края на срещата, само че в последна сметка завоюваха частта единствено с 13:10, което се оказа незадоволително за освен това от почетна загуба.

Над всички в срещата бе Фелипе Борхес Дутра Рибейро със седем гола, а Тимур Дибиров и Дмитри Житников се регистрираха с по шест за " сборная ". Така Бразилия реализира втора трагична победа на Шампионата, откакто през вчерашния ден надви с 24:22 над Сърбия. В класирането южноамериканците събират 4 точки, колкото има и Русия след 1 победа 2 равенства и 1 проваляне. Лидери са любимците Франция и Германия с 6 и 5 точки, а по-късно те ще излязат един против различен в решителна борба за първата позиция в групата. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg