Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал във финала

...

Сребърен медал за ансамбъла ни във финала на обръчи и бухалки

Националният отбор по художествена гимнастика завоюва сребърен орден във финала на три обръча и две бухалки на Световната купа в София, съобщи БГНЕС.
Родните грации подвигнаха на крайници публиката в столичната зала „ Арена Армеец “ с брилянтно осъществяване в последния край от Световната купа, с който бе комплициран завършек на тридневната конкуренция. Българският отбор в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс, Ерика Зафирова и с треньори Весела Димитрова и Михаела Маевска се показа чудесно и получи оценка 24.050 точки от съдиите (15.900 компликация, 8.150 за изпълнение), с което изглеждаше покрай купата, само че по-късно ансамбълът на Украйна също игра на доста високо равнище и получи оценка 20.100. На трето място се подреди съставът на Япония с 23.600 точки.
По този метод златните девойки завоюваха втори орден от Световната купа в София, откакто през вчерашния ден победиха в многобоя. По-рано през днешния ден ансамбълът ни позволи неточност в съчетанието си във финала на пет топки и остана на шеста позиция.
Страхотно показване в София имаше и Катрин Тасева, която през днешния ден завоюва три сребърни медала във финалите на обособените уреди, а през вчерашния ден завоюва бронза в многобоя. Така България приключи домашната Световна купа с общо шест медала – един златен, четири сребърни и един бронзов.
Източник: actualno.com