Националката на България за Фед Къп Изабелла Шиникова отпадна в

...

Лош ден за още две водещи български тенисистки

Националката на България за " Фед Къп " Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 25 хиляди $. Поставената под номер 6 в схемата българка отстъпи пред румънката Оана Джорджета Симион, " щастлива губеща " от квалификациите, с 3:6, 3:6 за 80 минути.

Шиникова позволи осем пробива в дуела. Съперничката й поведе с 3:1 по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част след 3:3 Симион завоюва три следващи гейма и затвори мача.

В същото време друга българска тенисистка - Елица Костова, отпадна в първия кръг на шампионата на клей в Сен Мало (Франция) с награден фонд 60 хиляди $ и гостолюбие. Костова загуби от поставената под номер 6 Магдалена Фрех (Полша) с 3:6, 3:6 за 84 минути.

Българката навакса пасив от 0:3, само че след 3:3 още веднъж загуби три следващи гейма, а с това и първия сет. Втората част вървеше без пробиви, само че в осмия гейм Фрех осъществя единствен брейк и по-късно затвори мача при личното си подаване.

Днес загуба претърпя и Виктория Томова, която отстъпи с 2:6, 4:6 пред някогашната финалистка на " Уимбълдън " Южени Бушар в мач от първия кръг на шампионата от календара на WTA в Истанбул. Снимки: Sportal.bg