Националите по волейбол започнаха неуспешно участието си в Лигата на

...

България взе само гейм на Бразилия

Националите по волейбол започнаха несполучливо присъединяване си в Лигата на нациите в Бразилия. Те позволиха трета поредна и общо 7-а загуба в шампионата. Момчетата на Силвано Пранди се бореха доста, само че взе единствено гейм на олимпийския първенец Бразилия и отстъпи с 1:3 /20:25, 25:21, 19:25, 14:25/ в първия си мач от шампионата в Група 16 от 4-ия уикенд в Лигата, игран тази нощ в цялостната зала " Аецин Токантинс " в Куяба. Така българските " лъвове " остават на 12-о място във краткотрайното общо класиране с 3 победи, 7 загуби и 8 точки. Бразилия пък е на втора позиция с 9 победи, 1 загуба и 25 точки.

Утре (23 юни) България ще играе против Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма, до момента в който олимпийските първенци ще спорят с Бундестима. Срещите са надлежно от 00,00 и 03,00 часа българско време през нощта. Най-резултатни за българския отбор бяха Цветан Соколов (48% успеваемост в атака) и Розалин Пенчев (2 блока, 3 аса и 32% успеваемост в атака) с 14 и 12 точки. За " Селесао " Йоанди Леал заби 15 точки (2 блока, 2 аса и 85% успеваемост в атака) за успеха. Рикардо Лукарели (3 аса и 53% успеваемост в атака) и Уолъс Де Соуса (3 блока и 43% успеваемост в атака) прибавиха 13 и 12 точки за триумфа.

Източник: cross.bg