Националите на Хърватия се класираха по драматичен начин за европейските

...

Хърватия се класира на Евро 2020 с драматичен обрат

Националите на Хърватия се класираха по трагичен метод за европейските футболни финали следващата година.

" Шахматистите " се добраха до поврат с 3:1 при семейството си на Словакия, макар че изоставаха в резултата до почивката.

Словаците имат късмет за класиране в идващия стадий от конкуренцията, макар че не съумяха да задържат преимуществото си в резултата.

Тимът остава с актив от 10 точки, преди семейството си на Азербайджан в последния кръг от груповата фаза.
 Снимка 441982
Източник:

Хърватите са водачи с цели 17 точки, като към този момент на процедура са недостижими, поради това, че главният им преследвач Унгария е с 12 точки. В последния кръг унгарците ще се изправят против Уелс, който има с пункт по-малко. Това ще бъде и пряк спор за втората позиция в крайното класиране в групата.
 Уелс краткотрайно под номер 3 в Група
Уелс краткотрайно под номер 3 в Група " Е ", Бейл не впечатли

Гарет сменен след час игра

Иначе Роберт Боженик вкара единствения гол преди почивката, само че с попадения на Никола Влашич в 56-ата и Бруно Петкович в 60-ата минута, домакините стигнаха до обрата в мача.
 Снимка 428529
Източник:

Малко по-късно от игра бе изпъден Мак, който видя аления цвят на картона.

Крайното 3:1 стана факт след попадение на Иван Перишич, разписал се след 74 минути игра.