Националите Георги Стоянов & Кристиян Петров завършиха със сребърните медали

...

България със сребърните медали на Балканиадата в Македония

Националите Георги Стоянов & Кристиян Петров приключиха със сребърните медали на Балканиадата по плажен волейбол за мъже и дами под 22 години в Щип, Македония. На финала на конкуренцията " плажните ни лъвове " отстъпиха на Молдова с 0:2 (17:21, 20:22) в оспорван и зрелищен мач и завършиха на второ място в крайното класиране, а Молдова победи с купата.

С това България затвърждава положителните си позици на балканския конгрес на пясъка в мъжкото направление, откакто през предишния сезон наша двойка завоюва купата. През 2017 година Георги Стоянов победи със златото в тандем с Димитър Калчев, като в този момент записва второ следващо отличие за тази възраст.

Следващата изява на интернационална сцена за българската двойка е Европейското състезание по плажен волейбол за мъже и дами, което стартира на 26 юли в Латвия.