Националът Светослав Гоцев и неговият Динамо-ЛО (Ленинградска област) изпуснаха много

...

Гоцев и Динамо-ЛО изпуснаха Зенит у дома

Националът Светослав Гоцев и неговият Динамо-ЛО (Ленинградска област) изпуснаха доста добра опция да запишат 2-а поредна и общо 4-а победа във волейболната Суперлига на Русия. Гоцев и компания отстъпиха трагично вкъщи на мощния отбор на Зенит (Санкт Петербург) с 2:3 (27:29, 22:25, 25:23, 25:15, 11:15) в среща от 11-ия кръг, играна през вчерашния ден.

По този метод Динамо-ЛО остава на 11-о място във краткотрайното класиране с 3 победи, 8 загуби и 10 точки. В идващия 12-кръг Гоцев и съотборниците му са още веднъж домакини, само че този път на новобранеца Ярославич (Ярославъл). Мачът е в петък (4 януари 2019 година) от 16,00 часа българско време.

Волейболистите на Динамо-ЛО изгубиха първите два гейма с минимални разлики, само че по-късно съумяха да подобрят играта си и да стигнат до тайбрек. В него, обаче, гостите от Зенит бяха по-хладнокръвни и в последна сметка се поздравиха с крайната победа след 15:11 и 3:2.

Слави Гоцев стартира като титуляр за своя тим, само че бе заменен в третата част. Българският център приключи с едвам 5 точки (2 аса и 60% успеваемост в атака) . Най-резултни за Динамо-ЛО бяха Максим Шпилев (1 блок, 1 ас, 42% успеваемост в офанзива и 55% положително посрещане) и Леонид Кузнецов (2 блока и 63% успеваемост в атака) с 15 и 12 точки, само че и това не бе задоволително за триумфа.

За отбора на Зенит над всички бе немската звезда Георг Гроцев с 23 точки (2 блока и 47% успеваемост в атака) за успеха.