Националът Розалин Пенчев изигра селен мач, но неговият клуб Белогорие

...

Силен мач за Розалин Пенчев, Белогорие отново загуби от Урал в Белгород

Националът Розалин Пенчев изигра селен мач, само че неговият клуб Белогорие позволи втора загуба вкъщи от Урал (Уфа). След като преди седмица Белогорие поведе с 2:0 гейма, само че позволи цялостен оборта и загуби с 2:3 от Урал срещата си от Купата на Русия, то нощес “лъвовете” паднаха вкъщи от тима от Уфа с 0:3 (25:27, 18:25, 19:25) в мач от 7-ия кръг от Суперлигата ан Русия.

Урал, който в този мач не разчиташе на национала Светослав Гоцев, който даже не бе в групата за мача, съумя да поведе с 16:12, откакто домакините се надпреварваха да бъркат началния си удар, а двойна обсада спря офанзива на Розалин Пенчев. И въпреки всичко Белогорие се върна в гейма след блок и офанзива на Дражен Лубурич - 19:19. Домакините даже поведоха с 21:20 след нова сполучлива офанзива на Дражен Лубурич. Розалин Пенчев още веднъж нападна в навън и Урал отново поведе в резултата. Тимът от Уфа затвори първата част с 27:25 след офанзива в навън на национала Антон Семишев.

Гостите от Урал заигра мощно при започване на втората част и поведоха със 7:3 след ас на Денис Бирюков. Домакините от Белгород понижиха разликата до 8:10. никита Алексеев и Алексей Спиридонов бяха неудържими в офанзива и завоюва елементарно втората част с 25:18.

В началото на третата част Розалин Пенчев и Павел Тетюхин се разиграха в офанзива и постоянно завършваха сполучливо своите набези. Урал още веднъж поведе с 10:6. Отлични офанзиви на Павел Тетюхин приближиха Белогорие на точка при 10:11. Мощна офанзива на Алексей Спиридонов и ас на Никита Алексеев докара резултата до 20:15 за Урал. Силни изяви на Алексей Спиридонов донесоха триумфа на Урал в третата част с 25:19 и в мача с 3:0 гейма.

Розалин Пенчев записа 10 точки (3 аса, 71% успеваемост в офанзива, 21% съвършено и 50% положително посрещане). Най-резултатен за домакините стана Дражен Лубурич с 13 точки (1 ас, 55% успеваемост в атака).

Никита Алексев стана най-резултатен за Урал с 16 точки (1 ас, 2 блока, 62% успеваемост в атака), а Алексей Спиридонов добави 15 точки (1 ас, 74% успеваемост в офанзива, 20% съвършено и 30% положително посрещане).

Бившият съветски национал Денис Бирюков се отличи с 10 точки (3 аса, 47% успеваемост в офанзива, 31% съвършено и 38% положително посрещане).

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) – УРАЛ (УФА) 0:3 (25:27, 18:25, 19:25)
БЕЛОГОРИЕ: Александър Воропаев, Дражен Лубурич 13, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 10 , Антон Семишев 5, Александър Гуцалюк 2, Сергей Червяков 3 - Артьом Зеленков-либеро (Азизбек Исмаилов, Кирил Пиун, Алексей Ковальов, Павел Тетюхин 7, Иван Кузнецов, Егор Сиденко 1)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР КОСАРЕВ
УРАЛ: Никола Йовович 3, Никита Алексеев 16, Алексей Спиридонов 15, Денис Бирюков 10, Леонид Кузнецов 3, Алексей Абросимов 4 - Роман Брагин-либеро (Сергей Макаров, Евгений Рибаков)
Старши треньор: КОНСТАНТИН СИДЕНКО.