Националът Николай Николов и неговият Спортинг (Лисабон) се класираха за

...

Николай Николов заби 7 блока! Спортинг спечели “българско” дерби в Европа след “Златен гейм”

Националът Николай Николов и неговият Спортинг (Лисабон) се класираха за 1/4-финали на шампионата “Чалъндж къп. Волейболистите на Уго Силва се постановиха над турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) с Георги Сеганов и Иван Колев в състава с 3:0 (25:16, 25:22, 25:20) в 1/8-финална среща-реванш, която се игра пред 400 фенове в зала “Жозе Роча” в Лисабон.

В първата среща турският отбор победи с 3:0 гейма. Това наложи изиграването на “Златен " гейм в реванша, който бе извоюван от " зелено-белите " с 15:10.

Николай Николов се регистрира с 11 точки (2 аса, 7 блока, 33% успеваемост в атака).

Най-резултатен за домакините стана диагоналът Уолъс Мартинс с 16 точки (2 аса, 1 блок, 52% ефектвност в атака). Кубинецът Леонел Маршал добави още 14 точки (1 ас, 1 блок, 63% успеваемост в офанзива, 72% съвършено и 94% положително осрещане).

За Малийе Иван Колев влезе на терена в третия гейм и се регистрира с 2 точки (33% успеваемост в офанзива, 14% съвършено и 85% положително посрещане).

Георги Сеганов стартира като титуляр, само че бе заменен във втората част и не записа точка.

Халил Юджел осъществя 11 точки (1 ас) за Мили Пиянго.

На 1/4-финала Спортинг ще срещне спечелилия от двойката Драйсма Динамо, Апелдоорн (Холандия) - Фонте Бастардо Азорес (Португалия), който ще бъде избран на следващия ден в 20:30 часа.

СПОРТИНГ, ЛИСАБОН (ПОРТУГАЛИЯ) - МАЙЛИЕ МИЛИ ПИЯНГО, АНКАРА (ТУРЦИЯ) 3:0 (25:16, 25:22, 25:20) - 15:10 в “Златния” гейм
СПОРТИНГ: Гийермо Ернан 3, Уолъс Мартинс 16, Лионел Маршал 14, Андре Браун 13, НИКОЛАЙ НИКОЛОВ 11, Роберто Силва Рейес 7 - Уго Рибейро-либеро (Марко Бойич)
Старши треньор: УГО СИЛВА
МИЛИ ПИЯНГО: ГЕОРГИ СЕГАНОВ , Джон Венд 8, Халил Юджел 11, Николас Бруно 7, Серкан Бъдак 2, Чаатай Дюрмаз 10 - Мурат Токгьоз-либеро (Арслан Екши 1, Дениз Ивджен-либеро, ИВАН КОЛЕВ 2 , Али Йълмаз 1)
Старши треньор: СЕРДАР УСЛУ.