Националът Николай Михайлов спечели традиционното колоездачно изкачване на Витоша. Надпреварата

...

Николай Михайлов най-бърз в колоездачното изкачване на Витоша

Националът Николай Михайлов завоюва обичайното колоездачно нанагорнище на Витоша. Надпреварата е част от веригата "Долчини къп " и е включена в програмата "София - Европейска столица на спорта ".

Михайлов беше най-бърз по 20,5-километровото трасе от резиденция "Бояна " до хижа "Алеко ", от които16,5 спортни километра, с време 52.30 минути. Той изпревари

Около 200 колоездачи от 23 клуба и три страни от всички възрастови групи стартираха в изкачването на Витоша, като измежду тях имаше представители от Гърция и Северна Македония.

В надпреварата при дамите най-бърза беше Цвета Нешева за 1:21.33 час. Останалите спечелили са Ивана Николаева (девойки), Кристин Балкански (юноши младша възраст), Преслав Балабанов (юноши старша възраст), Георги Вълчев (мъже любители), Станислав Христов (ветерани 40-49 години), Зоран Ристовски (ветерани 50-59 г.) и Веселин Рачев (ветерани над 60 г.).

Състезанията от първия кръг на сезона за "Долчини къп " не престават на следващия ден с Критериум с премийни спринтове на всяка трета обиколка към зала Арена Армеец. Първите стартове са от 11.00 часа, а финалите на асовете при мъжете стартират в 15.00 часа.