Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира

...

Нестеров е на четвъртфинал на сингъл на тенис турнир в Кувейт

Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове навън в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 7 Нестеров в профил британеца Алистър Грей със 7:6(3), 7:5 за 2:11 часа игра.

20-годишният българин навакса ранен пасив от 1:3 гейма, след което се стигна до тайбрек, в който той доминираше, с цел да поведе в резултата. В следствие Нестеров поведе с 4:1, само че позволи поврат, като при 5:4 Грей сервираше за триумфа във втората част и даже стигна до сетбол, само че не съумя да се възползва, а българинът продължи серията си и затвори мача с три следващи извоювани гейма.

Така Нестеров реализира 14-а победа в последните си 15 мача във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където завоюва два шампионата от същия сан още веднъж в Ал Захра в края на октомври и при започване на ноември.

За място на полуфиналите той чака третия подложен Реми Бертола (Швейцария).

В конкуренцията на двойки Нестеров и Александър Бакши (Грузия), номер 4 в схемата, излизат по-късно през днешния ден следобяд на четвъртфиналите против нидерландците Елгин Хублал и Деней Васерман.