Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов отпадна във

...

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на квалификациите в Екс-ан-Прованс

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на квалификациите на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Екс-ан-Прованс (Франция) с награден фонд 205 хиляди евро.

Кузманов отстъпи пред втория подложен и 128-и в международната класация Фелипе Малигени Алвеш (Бразилия) с 5:7, 1:6. Двубоят продължи час и 33 минути.

Двамата изиграха оспорван първи сет. Димитър Кузманов поведе с 4:1, само че бразилецът завоюва четири поредни гейма и обърна до 5:4 в своя изгода. Той сервира за продобиване на сета, само че българинът реализира пробив за тъждество 5:5, преди на собствен ред да загуби подаването си и да изостане с 5:6. При втората си опция на личен сервис Алвеш завоюва частта със 7:5.

Димитър Кузманов завоюва първия гейм във втория сет, само че позволи общо три пробива, а бразилският тенисист направи серия от шест следващи гейма.

За българина това бе четвърта загуба в пет мача против Фелипе Малигени Алвеш. В първата си среща от квалификациите в Екс-ан-Прованс с 6:4, 6:2.