Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов отпадна на

...

Кузманов отпадна на четвъртфиналите в Чехия

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Простейов (Чехия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Кузманов претърпя проваляне от Франсиско Комесана (Аржентина) с 4:6, 4:6 след 103 минути игра.

Въпреки провалянето, той въпреки всичко си обезпечи 3240 евро и 20 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ата позиция.

29-годишният пловдивчанин навакса ранен пробив пасив, само че след 4:3 загуби три следващи гейма, а с това и първия сет. Във втората част българинът поведе с 3:1, само че с четири поредни гейма 241-ият в класацията на АТП южноамериканец си обезпечи крайната победа.

Така Кузманов не съумя да стигне до първия си полуфинал в сериите " Чалънджър " от края на юли предходната година в Цуг (Швейцария).