Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов отпадна на

...

Драматичен мач лиши Кузманов от полуфинал

Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 25 хиляди $.

Поставеният под номер 4 Кузманов загуби от Йонас Форейтек (Чехия) с 4-6, 6-3, 5-7 в трагичен мач, траял два часа и половина.

Българинът поведе с 4-1 в първия сет, само че загуби идващите пет следващи гейма. Във втората част Кузманов взе задатък от 4-1 и след 6-3 изравни резултата. В решаващия третия сет българинът поведе с пробив 5-4 и сервираше за мача, само че загуби подаването си. В 11-ия гейм срещата беше прекратена поради дъжд, а след подновяването Форейтек завоюва последните два гейма и затвори мача.

Кузманов въпреки всичко проработи 3 точки за международната класация и 730 $. /БГНЕС