Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов отпадна на

...

Кузманов отпадна на 1/4-финалите в Анталия

Националът на България за " Купа Дейвис " Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 25 хиляди $. Поставеният под номер 4 Кузманов загуби от Йонас Форейтек (Чехия) с 4:6, 6:3, 5:7 в трагичен мач, траял два часа и половина.

Българинът поведе с 4:1 в първия сет, само че загуби идващите пет следващи гейма. Във втората част Кузманов взе задатък от 4:1 и след 6:3 изравни резултата. В решаващия третия сет българинът поведе с пробив 5:4 и сервираше за мача, само че загуби подаването си.

В 11-ия гейм срещата беше прекратена поради дъжд, а след подновяването Форейтек завоюва последните два гейма и затвори мача. Кузманов въпреки всичко проработи 3 точки за международната класация и 730 $.