Националът на България за “Купа Дейвис Александър Лазаров се класира

...

Александър Лазаров се класира на втори пореден четвъртфинал в Турция

Националът на България за “Купа Дейвис " Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $. Поставеният под номер 8 Лазаров победи испанеца Давид Санчис с 6:, 7:6(4) за 106 минути.

Държавният първенец за последните два сезона доминираше в първия сет, а във втория навакса закъснение от 3:5 гейма, а в последвалия тайбрек той поведе с 5:2 точки и не позволи поврат.

Лазаров си обезпечи 2 точки за международната класация и 438 $, а идващият му противник ще бъде четвъртият в схемата Рикардо Бонадио от Италия.

По-късно през днешния ден той и Туна Алтуна (Турция), сложени под номер 2, ще изиграят мача си от първия кръг на двойки против Хуан Пабло Пас (Аржентина) и Лука Превосто (Италия)