Националът на България за Купа Дейвис Адриан Андреев отпадна във

...

Адриан Андреев приключи с турнира в Меербуш

Националът на България за Купа " Дейвис " Адриан Андреев отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в немския град Меербуш с награден фонд 45 730 евро.

Квалификантът Андреев претърпя проваляне от някогашния номер 23 в международната класация при мъжете Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 4:6, 2:6 в мач, траял час и 33 минути.

Българинът реализира пробив против Джухур, който върна пробива, само че Андреев още веднъж излезе напред в резултата и поведе с 4:2. Босненецът обаче завоюва идващите четири гейма и затвори сета с 6:4 при втората си опция.

Във втората част Адриан Андреев изостана с 0:3 и съумя да вземе единствено два гейма против Джумхур, който с първия си мачбол завоюва дуела при 6:2.

Андреев към този момент завърши присъединяване си в конкуренцията на двойки, само че различен българин Александър Донски ще играе по-късно през днешния ден на четвъртфиналите с колегата си Филип Бергеви (Швеция) против Йонас Форейтек (Чехия) и Сумит Нагал (Индия).