Националът Александър Везенков направи невероятна последна четвърт за Олимпиакос за

...

Везенков с невероятен мач за Олимпиакос

Националът Александър Везенков направи невероятна последна четвърт за Олимпиакос за успеха над Байерн Мюнхен с 89:72. Успехът бе осми за гръцкия гранд, а Везенков бе ключът към него, с рекордните в кариерата си в Евролигата 20 точки, освен това единствено за 17 минути.

До почивката Везенков игра 6 минути и имаше 2 точки и 4 битки в актива си, само че същинското експлоадиране пристигна в последния интервал. В него българският национал наниза 5 тройки и осъществя общо 18 точки - повече от половината актив на Олимпиакос. Именно в тази крайна четвърт домакините взеха решение нещата, откакто преди този момент мачът мина през няколко амплитуди и Байерн водеше в дълги интервали.

И тъкмо пламъкът на Везенков и неговите тройки възпламени фитила за 35:19 в заключителните 10, които доведоха до сериозната разлика.
Източник: fakti.bg