Националът Александър Везенков направи невероятна последна четвърт за Олимпиакос за

...

Александър Везенков със страхотен мач за Олимпиакос, записа личен рекорд

Националът Александър Везенков направи невероятна последна четвърт за Олимпиакос за успеха над Байерн (Мюнхен) с 89:72. Успехът бе осми за гръцкия гранд, а Везенков бе ключът към него, с рекордните в кариерата си в Евролигата 20 точки, освен това единствено за 17 минути, оповестява bgbasket.com.

До почивката Везенков игра 6 минути и имаше 2 точки и 4 битки в актива си, само че същинското експлоадиране пристигна в последния интервал. В него българският национал наниза 5 тройки и осъществя общо 18 точки - повече от половината актив на Олимпиакос. Именно в тази крайна четвърт домакините взеха решение нещата, откакто преди този момент мачът мина през няколко амплитуди и Байерн водеше в дълги интервали.

И тъкмо пламъкът на Везенков и неговите тройки възпламени фитила за 35:19 в заключителните 10, които доведоха до сериозната разлика.

" Играхме добра отбрана, вкарахме доста, спрямо първия мач с Байерн, само че когато лимитираш противника по този начин, е по-лесно. Още обаче сме надалеч от Топ 8, по тази причина би трябвало да работим много още, не можем да сме задоволени от резултата, " съобщи Играчът на мача Везенков, който добави и 5 битки към 20-те точки.