Настоящият вицешампион Словения започна с победа участието си в група

...

Във Варна: Словения започна с победа на Евроволей

Настоящият вицешампион Словения стартира с победа присъединяване си в група " В " на Европейското състезание по волейбол за мъже, което се организира в Италия, България, Израел и Република Северна Македония.

В зала „ Конгресна “ във Варна словенците надвиха над Украйна с 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20) гейма, без значение че изоставаха след първата част.

Словения стартира по-добре срещата и при започване на първия гейм поведе с 6:2. Украинците съумяха да осъществят три следващи точки и понижиха пасива си до точка при 6:7, само че последва същата серия от три точки за към момента актуалните европейски вицешампиони, които поведоха с 10:6. Словенците поддържаха преднина от четири точки до 16:12, след което обаче с отлична игра в офанзива и отбрана украинците изравниха резултата. Последваха четири равенства, последното при 22:22, след което, още веднъж с добър сервиз и игра в офанзива, Украйна взе първата част с 25:23.

Втората част стартира равностойно и резултатът се движеше точка за точка. След няколко изравнявания Украйна съумя да поведе с 2 точки при 9:7, само че словенците бързо изравниха при 10:10. Последваха 6 изравнявания на резултата, последното при 16:16, след което словенците поведоха с 18:16, а украинците желаеха спиране. Словения поведе с 4 точки при 22:18, само че след тяхна неточност на начален удар и отлична обсада на гостите Украйна понижи до 20:22, а по-късно и до единствено точка – 22:23. Словенците обаче демонстрираха класа и взеха втората част с 25:22.

След две равенства при започване на третия гейм Словения съумя да поведе с 3 точки при 7:4. Украйна съумя да изравни при 9:9. Последва още едно тъждество, след което домакините още веднъж дръпнаха с 3 точки – 14:11. Украинците се възползваха от неточности на Словения и понижиха пасива си до точка, само че след положителни отигравания и точка от начален удар на Ален Пайенк домакините още веднъж поведоха с 3 точки – 16:13. В края на гейма Словения поведе с пет точки и без значение че пропусна един геймбол взе третата част с 25:20.

В началото на четвъртия гейм словенците поведоха с 4 точки още първоначално при 7:3. Символичните домакини продължиха да натрупат преднина най-много поради отличния си сервиз, който затрудняваше оптимално украинците. Играта им в отбрана и офанзива също бе на равнище и преднината им доближи до 9 точки при 15:6. В края Словения позволи украинците да понижат пасива си, само че съумя да завоюва гейма с 25:20 и надлежно мача с 3:1.

След изиграването на първите две срещи от групата Испания и Словения са с победи (3:1), а България и Украйна - с провали (1:3).

От 20:30 часа е втората среща за деня сред Финландия и Хърватия.

Утре конкуренцията продължава с нови два мача. От 17:30 играят Украйна и Хърватия, а от 20:30 часа България ще изиграе втория си мач против тима на Финландия.
Източник: novsport.com