Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев говори след успеха с 3:0,

...

Станислав Генчев: Ние сме с 2-3 класи над Ференцварош и резултатът го показва

Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев приказва след триумфа с 3:0, който " орлите " записаха над Ференцварош в Лига Европа. Младият експерт призна, че мачът се е развил съгласно българските проекти.

" Един добър мач, дори доста мач, за нашия тим. Резултатът е доста в наша изгода, преди мача казахме, че сме 2-3 съсловия над тях, резултатът го демонстрира. Радостен съм, мачът се разви, както ние искахме. Започнахме с ранен гол и продължихме да диктуваме развиването на мача. Бяхме създали тактика за мача, желаех да се възползваме от нашия опит, да доближаваме с подавания до противниковата врата. Нямам информация Форстър да има два гола в един мач, ще го попитам. Важното е да реализираме задачата си, предишния мач беше Кешеру, в този момент е Форстър. Хубавото е, че стартираме с 2 победи и шест точки, Ференцварош може би остава обратно в битката за идната фаза. Очервата се битката да е сред нас, ЦСКА (Москва) и Еспаньол. Щастлив съм, че Пламен Илиев потвърди, че не инцидентно е народен вратар и пази извънредно мощно. Имахме време на полувремето да приказваме тъкмо по какъв начин би трябвало да реагираме в играта след почивката и какво да създадем след аления картин. Гледам да извършвам моите отговорности, както считам за добре, всичко останало е в ръцете на управлението на клуба. Неприятно е, когато имаме контузени футболисти, само че имаме хора, които да ги заменят за мачовете, които ни предстоят. Пренастройката от Европа към локалното състезание е сложна, най-хубавото е, че идва мач с Левски и стадионът също ще е цялостен ", сподели Генчев. Лига Европа 2 кръг, четвъртък 3 октомври  Ференцварош 0:3краен резулат  Лудогорец